„5 pytań do …” – czyli co mnie fascynuje w branży okien i drzwi

Humorystyczne podejście do niektórych zagadnień i przede wszystkim  profesjonalne podejście do każdego Klienta. Skarbnica wiedzy na temat naszej branży. Człowiek „orkiestra”. Właśnie to charakteryzuje Pana Pawła Cyrnala–właściciela firmy MIKEA Salon Sprzedaży (Rekomendowanego Salonu Okien i Drzwi).

Karolina Solińska: Panie Pawle, miło nam Pana gościć w naszym cyklu wywiadów „5 pytań do …”.
3Paweł Cyrnal (MIKEA Salon Sprzedaży): Dziękuję za zaproszenie 😊

Karolina Solińska: Co najbardziej zapadło Panu w pamięci, w momencie kiedy rozpoczynał Pan swoją przygodę w branży okien i drzwi?
Paweł Cyrnal: Swoją przygodę w branży zaczynałem od produkcji okien drewnianych. Zostałem zatrudniony w fabryce okien, poznałem całą technologię, pracowałem na każdym stanowisku: od sztaplowania drewna, poprzez obsługę suszarni, rozkrój drewna, produkcję klejonki, obsługę CNC, malowanie, okuwanie, szklenie, serwis. Następnie założyłem firmę montażową… i ten okres wspominam najlepiej. W trakcie wielu etapów tej fascynującej przygody wiele się nauczyłem. To było bardzo inspirujące i ważne dla mnie doświadczenie.

Karolina Solińska: Jakie produkty Państwa zdaniem cieszą się obecnie największym zainteresowaniem?2
Paweł Cyrnal: Na podstawie obserwacji rynku oraz zachowań naszych Klientów mogę stwierdzić, że największym zainteresowaniem cieszą się obecnie drzwi wejściowe i bramy garażowe. Jak wiadomo upodobania oraz gusta Klientów cały czas ulegają zmianie, ale obecnie jest to dominująca kwestia.

Karolina Solińska: Skąd czerpiecie Państwo informacje odnośnie nowości w branży?
Paweł Cyrnal: Obecnie w dobie Internetu, bardzo dużo informacji czerpiemy właśnie stamtąd. Śledząc tematyczne portale internetowe, odpowiednie kanały na YouTube. Ale bardzo dużą skarbnicą wiedzy są dla nas Klienci oraz udział w takich wydarzeniach jak targi (BUDMA), czy konferencjach, szkoleniach, itp. Dużą wiedzę dostarczają także przedstawiciele handlowi, którzy są na bieżąco z wszelkimi nowinkami branżowymi.

Tytuł Rekomendowany Salon Okien i Drzwi przyznany firmie INTERMO przez niezależną KapitułęKarolina Solińska: Czym Pana zdaniem kierują się Klienci podczas wyboru okien i drzwi?
Paweł Cyrnal: Udzielając odpowiedzi na to pytanie, podzielę Klientów na dwie grupy. Grupę A oraz grupę B. Grupa A to Klienci, którzy podczas wyboru drzwi i okien kierują się przede wszystkim ceną danego produktu, natomiast grupa B to osoby, które kierują się jakością produktu oraz obsługi. Staramy się sprostać oczekiwaniom Klientów i dobieramy ofertę w ten sposób, aby każdy był zadowolony. Nasza oferta w bardzo dużej mierze skierowana jest do Klientów grupy B, ponieważ nasza działalność opiera się na doświadczeniu, rzetelności, precyzyjności oraz przede wszystkim jakości.

Karolina Solińska: Co jest Pana zdaniem fascynujące właśnie w tej branży?zdjęcie wyrózniające
Paweł Cyrnal: Podchodząc do tego humorystycznie, myślę że teraz to już można się zacząć fascynować ilością problemów jakie stwarza sprzedaż drzwi i okien 😊 Poślizgi w terminie dostawy, pomyłki produkcyjne, uszkodzenia w transporcie, błędy montażowe i na Końcu klient, który zawsze ma rację 🙂 Fascynujące jest to, że nasza branża bywa momentami nieprzewidywalna. Bywa zaskakująca i bardzo dynamiczna. Opiera się przede wszystkim na pracy z ludźmi oraz nieustannym kształceniu się. Właśnie to jest w tym wszystkim fajne.

Karolina Solińska: Panie Pawle, dziękuję serdecznie.
Paweł Cyrnal: Dziękuję.