Trendy w architekturze w 2017r.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że wkrótce w pełni rozpocznie się sezon budowlany. Warto zorientować się aktualnych trendach i wybrać rozwiązania, które uczynią Wasz dom idealnym miejscem do mieszkania. Oczywiście, część z nich to kontynuacja tendencji z poprzednich lat, ale da się zauważyć zupełnie nowe nurty.

arch3Natura blisko nas

Zauważalne od kilku lat pragnienie bliskości z naturą jest bardzo silnym trendem także w 2017r. Domy najchętniej buduje się na przedmieściach lub wsiach, konsumenci szukają wytchnienia od stresu i niebezpiecznego pędu współczesnej cywilizacji. Łączność z naturą uzyskuje się dzięki wielkoformatowym szkleniom, które nierzadko przeistaczają się w szklane ściany a nawet szklane domy. Takie rozwiązania zaciera granice pomiędzy środowiskiem a strefą naszego mieszkania, a ponadto wpuszcza mnóstwo światła do pomieszczenia. Naturalne światło ociepla wnętrze i napełnia je dobrą energią.Bliskość natury to także zatrzymywanie jak największej ilości naturalnego ciepła wewnątrz mieszkania. Wprowadzone w 2017r. zaostrzone wymagania dla okien wspomagają ten trend. Ciepły, perfekcyjny montaż dzięki temu będzie rósł w siłę.

arch2Chęć zbliżenia się do tego, co naturalne przejawia się w powrocie do tradycyjnych, naturalnych materiałów. Drewno, cegłę i beton wykorzystuje się nie tylko przy elewacjach ale także wewnątrz domu. Rozwiązanie to najczęściej wykorzystuje się w stylu industrialnym bądź modernistycznym. Odpowiednio zrównoważony wystrój wnętrza przy użyciu surowych, a  efektownych materiałów może dać naprawdę zaskakujący i oryginalny efekt.

Funkcjonalność to podstawa

Konsumenci zrozumieli już, że rozwiązania, które fantastycznie sprawdzają się w ich ulubionej kawiarni czy miejscu pracy, nie zawsze dobrze będą im służyć w domu. Funkcjonalność jest zatem jednym ze słów-kluczy 2017 rok. Dom ma być ładny, ale i użyteczny. Nierozerwalnie wiąże się to z automatyką i tak modnym obecnie sformułowaniem: inteligentny dom. Wbrew pozorom, coraz częściej, coraz chętniej i coraz więcej polskich klientów korzysta z automatyki. Dlaczego? Pomimo niemałych kosztów początkowych, oszczędności związane z energią czy prądem zwracają się w ciągu kilku lat. Dom jest zdecydowanie bardziej bezpieczny, chroni nas przed niepożądanymi gośćmi, a także pozwala  skuteczniej czuwać nad bezpieczeństwem dzieci. I wreszcie: jest to po prostu dużo wygodniejsze, dlatego tak szybko przyjęło się w krajach, gdzie większość społeczeństwa stanowią osoby starsze.

arch1Diabeł tkwi w szczegółach

Ostatnia tendencja to skupienie się na detalu. Akcencie tak wyrazistym, że cała uwaga zwraca się ku niemu, jest podstawą kreacji wnętrza. Mocne szczegóły przy zrównoważonej całości to jeden z wyznaczników minimalizmu. Może być to kolor, modne ostatnio antracytowe, proste w formie okna  na białej ścianie. Może być to oryginalny kształt lub kolor klamki w drzwiach wejściowych i wewnętrznych. Wszystko zależy od naszej inwencji i upodobań.

Jak wiadomo trendy to tylko pewne wyznaczniki. Można je uwzględniać bądź nie, ale na pewno warto zainspirować się niektórymi z nadchodzących tendencji. Po to, aby stworzyć dom na miarę naszych marzeń i potrzeb.