Dopasuj drzwi z Porta Kontrakt

Porta KMI Poland, wiodący producent drzwi na polskim rynku, umożliwia swoim klientom zakup drzwi o niestandardowych parametrach, dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Rozwiązanie to umożliwia wybór rozmiaru, koloru czy sposobu frezowania skrzydła i zestawienia go z wybraną przez siebie ościeżnicą.

Porta Kontrakt to niestandardowy program, którego zadaniem jest dostosowanie produkowanych przez Porta KMI Poland drzwi do potrzeb projektantów, architektów czy inwestorów. Narzędzie jest również dedykowane Klientom indywidualnym, którzy poszukują produktów o niestandardowych parametrach.

W związku z dużym zainteresowaniem Klientów niestandardowymi rozwiązaniami, producent umożliwił wprowadzanie modyfikacji do szerokiej palety produktów. W ten sposób Kupujący może wybrać drzwi, które nie są dostępne w standardowej ofercie firmy. Jest to szczególnie użyteczne rozwiązanie dla projektantów i inwestorów, którzy mają problem ze znalezieniem właściwej oferty, ze względu na wyjątkowość wymiarów otworów w murze. Zmiany mogą być dużo bardziej zaawansowane i dotyczyć np. rodzaju okuć, pokrycia powierzchni.

Elegancja i praktyczność
Przykładem inwestycji, w której zastosowano drzwi z kontraktowej oferty, jest kampus Akademii Medycznej w Białymstoku. W przypadku uczelni ważne było zastosowanie modelu, który będzie korelował nie tylko z prestiżem placówki i oryginalnym designem budynku, ale zachowa również niezbędne cechy praktyczne. Sam budynek wyróżnia się ukrytą pod aluminiowymi żaluzjami szklaną elewacją, która zestawiona jest z wykończeniem pozostałych ścian oraz pełnym dynamicznych akcentów zadaszeniem zewnętrznym. Dostrzegalne są również kontrasty w kolorystyce – szare wykończenie ścian połączono z pomarańczowym, rzucającym się w oczy zadaszeniem. Stanowiło to dla ekspertów Porty pewien wykładnik, jeśli chodzi o dobranie odpowiedniego modelu drzwi wewnętrznych. Oprócz kwestii estetycznych, położyli oni również duży nacisk na praktyczność zastosowanych rozwiązań – drzwi charakteryzują się dużą odpornością ogniową, a także doskonałą izolacją na poziomie 32dB. Dobra akustyka jest bowiem niezbędna w przypadku placówek edukacyjnych.

Budynek rodem z bajki
Innym wyzwaniem było znajdujące się w Pacanowie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. To unikalny obiekt w skali całego kraju. Jego niebanalna architektura stanowi duży wyróżnik na tle innych nieruchomości w regionie i poza nim. Cechą charakterystyczną są znajdujące się w narożnikach budynku charakterystyczne bryły, imitujące ogromne babki z piasku. Są one połączone ze sobą przeszklonym pawilonem, pokrytym drewnianymi żaluzjami. Ta oryginalna konstrukcja wymagała również dostosowania wewnętrznej przestrzeni tak, by korelowała ona z koncepcją architektoniczną. I chociaż dobrane w tym celu drzwi z kolekcji Porta pochodziły ze standardowej oferty katalogowej, bogaty wybór w zakresie wzornictwa i kolorystyki, pozwolił dostosować je do wysokich wymogów.

Więcej informacji nt. specjalnych rozwiązań stolarki budowlanej dostosowywanych do indywidualnych potrzeb inwestycji można znaleźć na: www.porta.com.pl.