Drzwi kuchenne – jak wybrać?

Jakie wybrać drzwi kuchenne?

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu, często staje się niepisanym centrum życia rodzinnego. Należy zwrócić uwagę nie tylko na jej estetykę, ale przede wszystkim funkcjonalność. Warto także zadbać o to, by drzwi którymi ją zamkniemy tworzyły ciekawy element domowego wnętrza. Drzwi do kuchni muszą być lekkie, a zarazem wytrzymałe, stanowiąc skuteczną zaporę przed rozprzestrzenianiem się kuchennych zapachów. Powinny lekko chodzić w zawiasach, łatwo się otwierać i zamykać bez trzaskania. Drzwi z litego drewna często nie spełniają tych wymagań, są dość ciężkie i łatwo się wypaczają. Doskonałym rozwiązaniem dla nowoczesnych kuchni są bezprzylgowe drzwi Płytowe DUO firmy POL-SKONE. Dzięki konstrukcji opartej o gładkie płyty HDF najwyższej jakości są one lekkie, funkcjonalne i wytrzymałe, a przy tym niedrogie. W przeciwieństwie do drzwi drewnianych, są bardzo odporne na działanie wilgoci, co jest szczególnie istotne w kuchennych zastosowaniach. Nowoczesność formy Dobierając drzwi kuchenne nie można zapomnieć o tym, by wzorem i stylem pasowały do pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne, ponieważ często łączą one kuchnię z salonem, holem lub jadalnią. Prosta forma i bezprzylgowa konstrukcja drzwi płytowych idealnie współgra z nowoczesnymi, minimalistycznymi elementami wyposażenia, takimi jak gładkie, proste fronty meblowe, błyszczące blaty czy chromowane okapy o geometrycznej formie. Drzwi płytowe, oprócz podstawowej wersji o litej tafli, dostępne są także w 7 wariantach z przeszkleniami. Standardowe przeszklenie wykonane jest ze szkła ornamentowego lub przezroczystego gładkiego o grubości 4 mm. Możliwy jest także wybór wersji z bulajem ze szkła matowego lub przezroczystego, co nada kuchni wyjątkowy, lekko marynistyczny klimat.

Drzwi kuchenne

Drzwi Sempre Onda firmy POL-SKONE

Aranżacja kolorem

Drzwi Płytowe bez problemu dopasujemy do najbardziej wyszukanych kolorystycznie aranżacji. Skrzydła z tej kolekcji dostępne są zarówno w kolorze białym, jak i w odcieniach z palety RAL i NCS (oprócz kolorów metalicznych), dzięki czemu możliwy jest dobór idealnego tonu i intensywności barwy. Białe drzwi będą wspaniale komponować się jasnymi podłogami i ścianami, jednocześnie rozświetlając kuchenne wnętrze i dodając mu przestronności. Drzwi w zdecydowanych odcieniach, takich jak zieleń czy fuksja mogą stanowić wyszukany akcent kolorystyczny w pomieszczeniach o pastelowych ścianach i oszczędnych w formie dodatkach.

Warto pamiętać

Drzwi kuchenne powinny otwierać się do wewnątrz, dzięki czemu nie będą ograniczać miejsca w sąsiadującym pomieszczeniu. Niezwykle istotna dla komfortu użytkowania jest także ich szerokość, która powinna wynosić co najmniej 80 cm. Dzięki temu wnoszenie do kuchni zakupów czy serwowanie posiłków będzie znacznie łatwiejsze. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom drzwi kuchenne nie powinny mieć także progów. Dobrze, by szczelina między podłogą a dolną krawędzią drzwi miała szerokość co najmniej 2,5 cm, co gwarantuje równomierny przepływ powietrza. Dla drzwi Płytowych istnieje możliwość zastosowania podcięcia wentylacyjnego, tulei czy montażu kratki wentylacyjnej z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej.

Więcej na: www.polskone.pl