Nowoczesne okna Lufthaus

Współczesna architektura stawia swoim twórcom coraz większe wymagania. Ma być bezpieczna, estetyczna, energooszczędna, ekonomiczna, inteligentna. Rynek polskiej stolarki okienno-drzwiowej rozwija się wprost proporcjonalnie do jej potrzeb. Systemem, który stanowi na nie odpowiedź jest z pewnością system Lufthaus od Grupy Solo.

Jak powstały okna Lutfhaus?

Dom energooszczędny, posiadający system wentylacji mechanicznej wymaga od stolarki okiennej nie tylko bardzo dobrych parametrów cieplnych, ale przede wszystkim absolutnej szczelności. Pomysł na opracowanie systemu LuftHaus powstał podczas analizy strat finansowych, jakie powodowały nieszczelne okna. W myśl tej idei stworzyliśmy nowoczesne okno o praktycznie zerowym współczynniku infiltracji. Jako baza posłużył energooszczędny sześciokomorowy system z potrójnym uszczelnieniem, wyposażony w nowatorskie polipropylenowe uszczelki i kryte zawiasy. System nowoczesnych okien LuftHaus posiada dodatkowo pakiet bezpieczeństwa biernego, na który składają się okucia RC1 oraz kontraktony monitorujące rozszczelnienie okna. Linia produktów została rozbudowana o system LuftHaus Lux, którego bazę stanowi profil De Lux odpowiadający zapotrzebowaniu na okna o zaokrąglonych kształtach.

Dlaczego okna Lufthaus są szczelne?

Najmocniejszą stroną okien z linii LuftHaus jest z pewnością nowoczesna uszczelka autorskiego projektu Solo. Podczas, gdy w tradycyjnych oknach PCV stosowany jest system uszczelniania na bazie EPDM-u lub TPE, w LuftHaus zastępuje go kombinacja materiałów przewyższająca pod każdym względem obecnie używane komponenty. Innowacyjna uszczelka jest gładka, odporna na zabrudzenia, elastyczna i zdecydowanie bardziej trwała. Dzięki jej zastosowaniu okna PCV wyróżnia stopień wodoszczelności w klasie 8A oraz przepuszczalności powietrza w klasie 4A. Oznacza to, że chronią one doskonale pomieszczenia przed przedostającą się do nich wodą opadową i są nawet do 10-ciu razy szczelniejsze niż tradycyjnie uszczelnione okna energooszczędne znajdujące się na rynku. Co więcej uszczelka zaprojektowana przez Grupę Solo pracuje bez żadnych problemów nawet w skrajnych temperaturach, zapewniając w każdych warunkach pogodowych wygodne zamykanie profili.

Wyjątkowa szczelność okien LuftHaus wpływa również na zmniejszenie wydatków ponoszonych za ogrzewanie wnętrza. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie doszczelniania, możemy pożegnać się zarówno z nieprzyjemnymi przeciągami w domu, jak i zimnym parapetem, który umieszczony w pobliżu sofy lub łóżka mógłby wpływać na uczucie dyskomfortu.

Minimalistyczny design

Systemy posiadają także niekwestionowaną zaletę w postaci minimalistycznego designu. W oknach i drzwiach PCV zastosowano kryte zawiasy Active Pilot Select firmy Winkhaus, które wpływają na szczelność okna, jak i jego atrakcyjny wygląd. Duże przeszklenia oraz brak widocznej bariery pomiędzy wnętrzem pomieszczenia a powierzchnią na zewnątrz stanowią najnowszy trend w budownictwie. System doskonale się w niego wpisuje oferując okna o subtelnym designie. Co więcej wysokiej jakości okucia są na tyle wytrzymałe, że zapewniają stabilność konstrukcji o wadze nawet 150 kg. Umożliwia to tworzenie dużych systemów okienno-drzwiowych, bez ryzyka obciążenia budynku lub samego okna.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

LuftHaus to także linia produktów o wysokim poziomie bezpieczeństwa biernego. Okucia RC1 Active Select oraz kontraktony pozwalają na tworzenie okien antywłamaniowych najnowszej generacji. Czujniki rozszczelnienia w postaci kontraktonów mogą zostać połączone z systemem alarmowym w pomieszczeniach, przez co gwarantują ochronę przed włamaniem i zapewniają ogólne bezpieczeństwo budynku.
Okna LuftHaus są zdobywcą Złotego Medalu na Międzynarodowych Targach Budowlanych 2017. Nagroda ta stanowi największy dowód na to, że system jest wyjątkowo szczelny, energooszczędny oraz bezpieczny, a przy tym idealnie dostosowany do nowoczesnego budownictwa.

www.oknasolo.pl/oferta/okna-nowoczesne-lufthaus.html