Okna antywłamaniowe – ochrona już w standardzie

Nie tylko mury i solidne drzwi ochronią nasze mienie, ale także okna antywłamaniowe. Inwestycja w produkty wzmocnione oraz zabezpieczenia antywyważeniowe, to pewność i spokój na lata.

Wysokiej klasy produkty gwarantowane przez MS więcej niż OKNA to oferta w wysokim stopniu nastawiona na bezpieczeństwo użytkowników i ochronę dobytku. Okna antywłamaniowe są zazwyczaj utożsamiane z oddzielną grupą produktową lub dodatkowym wyposażenie dla modeli podstawowych. W tym przypadku przeszklenia już w wersji standardowej mogą pochwalić się podwyższoną ochroną i akcesoriami, jakich inne firmy nie oferują bez dopłaty. Bezpieczne okna otrzymamy decydując się na modele standardowe, pochodzące z różnych linii. Oczywiście dla osób bardziej wymagających oraz dla uzyskania pewności i większej gwarancji bezpieczeństwa, zawsze można je wyposażyć w pełniejszy pakiet ochronny. Oferowane dodatkowe zabezpieczenia pozwolą nam otrzymać produkt w klasie RC1 lub RC2, które mówią o certyfikowanych stopniach odporność na najczęstszą formę włamań.

Pakiet szybowy a bezpieczne okna

31_1850Zwracając uwagę na szyby, a raczej pakiety szybowe w wybieranych oknach, bierzemy głównie pod uwagę ich izolacyjność termiczną. Mają nam przede wszystkim zapewnić komfort cieplny. Jednak te same wkłady trzy szybowe, które doskonale ograniczają ucieczkę ciepłego powietrza z ogrzewanego wnętrza, są doskonałym zabezpieczeniem antywłamaniowym. Potwierdzi to każdy strażak, który musi pokonać taką barierę, aby dostać się do wnętrza domu w celu niesienia pomocy. Już choćby w standardowym modelu okien MSline+ , aby podwyższyć solidność całej konstrukcji, spotyka się wkłady szybowe w specjalny sposób wklejane w skrzydło wysokiej jakości spoiwem dwuskładnikowym. Producentem kleju jest renomowana szwajcarska firma Sika, co jest gwarantem jego skuteczności.

Okna z łukiem antywłamaniowym

Pakiet komfortowych okuc Multi-Matic

Pakiet komfortowych okuc Multi-Matic

Podstawowy wariant okien z linii TYTANOWEtermo ma szczególne zabezpieczenie przed włamaniem. Zaokrąglony kształt ramy skrzydła od strony zewnętrznej zapewnia większe bezpieczeństwo. Jest to tak zwany łuk antywłamaniowy. Półzlicowane profile, czyli nakładające się na siebie kształtowniki ram skrzydła i ościeżnicy, mają w tym modelu formę znacząco utrudniającą włożenie między nie narzędzia, w celu podważenia okna. W ten sposób tworzą ochronę przed ingerencją z zewnątrz i zabezpieczenie przed najczęstszą próbą sforsowania przeszklenia. Dzięki temu możemy mieć w domu okna skutecznie stawiające opór włamywaczowi , nabywając już standardowy model z bogatej oferty firmy MS więcej niż OKNA.

Klamka bezpieczeństwa

Od lat wiadomo, że bezpieczeństwo zapewniają klamki z możliwością blokady przed niepowołaną manipulacją z zewnątrz. Rozwiązanie to jest gwarancją spokoju, gdyż czyni te okna znacznie bezpieczniejszymi jeśli chodzi już o sam mechanizmie zamykania. Niewidoczny z zewnątrz system zapadek blokuje ruchy okucia i uniemożliwia otwarcie okna od zewnątrz przez włamywacza.

Rygle i zaczepy składające się na okucia antywłamaniowe

Rygiel iS z zaczepem antywywazeniowym

Rygiel iS z zaczepem antywywazeniowym

Okucia antywyważeniowe to jedne z najistotniejszych zabezpieczeń przed intruzem. Tworzą je zaczepy oraz rygle. Montowane w strategicznych miejscach jakimi są naroża skrzydła, stanowią barierę nie do sforsowania. W standardowych produktach MS więcej niż OKNA tradycyjne zwykłe zaczepy zastąpione są antywyważeniowymi, współpracującymi z ryglami grzybkowymi, które zazwyczaj wchodzą w skład dodatkowego pakietu antywłamaniowego. Taką skuteczną blokadę znajdziemy już w standardzie w modelach podstawowych, choćby z linii MSline. Gwarancję bezpieczeństwa dają nie tylko trzy zaczepy antywyważeniowe, ale także w pełni obwiedniowe okucia o zwiększonej gęstości ryglowania, co w połączeniu z wcześniej wymienionymi trzema ryglami antywyważeniowymi, daje nam realne zabezpieczenie przed podważeniem i wyważeniem skrzydła.

Pełne okna antywłamaniowe, czyli z wyposażeniem dodatkowym

Modele można doposażyć w zestaw zabezpieczeń antywłamaniowych. Warto wybrać podwójny pakiet szyb 4- milimetrowych, wzmocnionych czterema warstwami folii PVB. Ponadto do wyboru mamy klamkę z kluczykiem i wkładką antyrozwierceniową. Przyda się również dodatkowy, czwarty zaczep antywyważeniowy. Jako szczególne zabezpieczenie stosuje się kontaktrony wchodzące w skład systemu alarmowego. Ich zaletą jest to, że można w domu zostawić kota czy psa, a okno w pozycji uchylonej lub rozszczelnionej, a system się nie wzbudzi. Dopiero w momencie niepożądanego otwarcia okna z zewnątrz, kontaktrony zasygnalizują próbę włamania.

Od nas zależy czy wybierzemy okna w wersji standardowej, które już gwarantują nam podstawowe bezpieczeństwo, czy ze względu na szczególne potrzeby zainwestujemy w podwyższoną ochronę antywłamaniową.

Więcej informacji na: www.ms.pl