Okno na 6. Najlepsze do szkół i przedszkoli

Przy remontach szkół i przeszkoli jednym z najważniejszych elementów są okna. One bowiem muszą być bardzo dobrej jakości, by dzieci i młodzież miały komfort przebywania w salach, niezależnie od panującej pogody. Okno na 6 to nowoczesne rozwiązanie problemu wietrzenia sal. Dzięki specjalnym okuciom okna będą zamknięte, ale pomieszczenia wietrzone.

Wentylacja

Wentylacja

Na czym to polega? System okuć okiennych activPilot Comfort firmy Winkhaus pozwala w niespotykany dotąd sposób wietrzyć pomieszczenia – pomiędzy skrzydłem okna a ramą na całym obwodzie jest 6-milimetrowa szczelina (stąd nazwa okno na 6), poprzez którą odbywa się wymiana powietrza. To wystarcza, by zapewnić stały dopływ świeżego powietrza. Co bardzo istotne, skrzydło okna jest bezpiecznie zaryglowane. Ponadto specjalne zaczepy z każdej strony okna utrzymują skrzydło w odległości 6 mm od ramy, a mimo to jest ono odporne na włamanie w takim samym stopniu, jak zamknięte antywłamaniowe. Skrzydło jest unieruchomione, odporne na przeciągi, nie ma zagrożenia, że w czasie opadów do wnętrza dostanie się woda.
System można obsługiwać za pomocą klamki okiennej bądź za pomocą napędu elektrycznego umożliwiającego automatyczne otwieranie do położenia 6 mm oraz zamykanie okna.

Dlaczego okno na 6 to idealny wybór do szkół i przedszkoli?
– zapewniają stały dopływ świeżego powietrza, bez wychłodzenia pomieszczenia
– funkcja wietrzenia świetnie zdaje egzamin (także zimą)
– okucia regulują przepływ powietrza (dzieci nie są narażone na zimne powiewy powietrza, nie powstają przeciągi)
– zapewniają bezpieczeństwo: aby otworzyć okno, trzeba przekręcić klamkę do góry, następnie do poziomu, co utrudnia maluchom samodzielną obsługę okien
– okno spełnia swoją funkcję bez względu na pogodę (woda nie dostaje się do środka)
– pomieszczenie nie jest narażone na atak owadów

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.oknona6.pl i pobrania aplikacji. Przy remoncie szkół i przedszkoli warto pomyśleć o tym rozwiązaniu!