Systemy okienne AWS 70 HI i AWS 90 SI+ od Awilux

Od dłuższego czasu rosnącą popularnością cieszą się okna aluminiowe, które wyróżnia duża wytrzymałość, stabilność oraz termoizolacyjność. Te nowoczesne profile są gwarancją energooszczędności oraz dają szerokie pole działań konstrukcyjnych. 

Aluminiowa stolarka otworowa wyróżnia się niezwykła lekkością, trwałością oraz odpornością na korozję. Walory estetyczne i łatwość konserwacji sprawiają, że zwraca ona uwagę architektów i inwestorów. Do jednych z najbardziej efektywnych i eleganckich systemów okiennych należą oparte na technologii Schüco okna AWS 70 HI oraz AWS 90 SI+.

2852a26_170P-01.tifAWS 70 HI w ofercie Awilux

System okienny Schüco AWS 70 HI o głębokości zabudowy od 70 mm łączy dobrą izolacyjność cieplną z wyjątkowymi właściwościami wynikającymi z zastosowania aluminium. Zalety systemu okien aluminiowych AWS 70.HI (High Insulation) sprawiają, że okna te doskonale sprawdzają się zarówno w nowych budynkach, jak i obiektach poddawanych renowacji. Ten energooszczędny system okienny  wyróżnia trwałość, stabilność i wytrzymałość, niewielkie szerokości czołowe profili oraz różnorodne możliwości kształtowania wyglądu powierzchni.

System okienny AWS 70 HI daje szerokie możliwości aranżacyjne. Głębokość zabudowy 70 mm gwarantuje wysoką stabilności okna, a dzięki różnym sposobom otwierania zapewniony jest najwyższy komfort ich obsługi.
Posiada on także szerokim asortyment profili oraz innowacyjny wygląd zewnętrzny (dzięki najmniejszej widocznej szerokości profili – zaledwie 51 mm). Opcjonalnie możliwy jest wybór okna ze skrzydłem otwieranym na zewnątrz lub jako okna uchylno-rozwiernego z korbką regulującą stopień otwarcia ciężkich skrzydeł o dużych rozmiarach. Ponadto jest w pełni kompatybilny z programem drzwi ADS firmy Schüco.

Awilux_Schueco_AWS_90_SI_profilAWS 90 SI+
Okna aluminiowe Schüco AWS 90 SI+ (Super Insulation +) to pierwszy aluminiowy system okienny, który spełnia wymagania budownictwa pasywnego. Doskonała izolacyjność cieplna – osiągana dzięki wykorzystaniu modułów systemowych AWS – spełnia najwyższe wymogi architektoniczne w zakresie wzornictwa i możliwości kształtowania wyglądu budynku. Przy głębokości zabudowy wynoszącej tylko 90 mm współczynnik przenikania ciepła dla okna referencyjnego o wymiarach 1230*1480 mm AWS 90 SI+ wynosi Uw 0,8 W/m2K.
Dzięki różnym sposobom otwierania, okna powstałe w oparciu o Schüco AWS 90 SI+ zapewniają najwyższy komfort użytkowania. Z kolei bogaty asortyment profili zapewnia szerokie możliwości kształtowania wyglądu okien.
System okienny Schüco posiada zoptymalizowaną strefę izolacyjną z piankową przekładką termiczną oraz uszczelkę środkową z płetwą, co wypływa na izolacyjność okna. Okna AWS 90 SI+ są kompatybilne z serią drzwi ADS 90 SI.

Okna aluminiowe – dlaczego warto?

Aluminium jest materiałem podatnym na formowanie, możliwe jest więc tworzenie okien nawet w najbardziej wymyślnych kształtach. W tej technologii mogą być tworzone zarówno wąskie profile, jak i duże ramy. Okna aluminiowe są również proste w pielęgnacji. Aluminium nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu, jest też materiałem ekologicznym, dającym możliwość odzysku i powtórnego przerobu. Do zabiegów konserwacyjnych należy tylko mycie środkami niezawierającymi octu lub innych substancji żrących.

Nowoczesne okna powinny gwarantować nie tylko najwyższą jakość użytkowania oraz energooszczędność, ale także muszą wyróżniać się nienagannym designem. Systemy okienne AWS 70 HI oraz AWS 90 SI+ to aluminiowe rozwiązania najnowszej generacji oparte na technologii Schüco, które sprawdzą się we wszystkich domach.

www.awilux.pl